Górecko - Dąbrowa

 

      Nasz sukces  na XXIII Festiwalu Maryjnym w Górecku - Dąbrowie !

  Taka sobie Dąbrowa pod Góreckiem i niby tylko leśna polana, chociaż położona obok pięknego zalewu, w którym kąpią się roztoczańskie sosny, a jednak jest to miejsce szczególne.

 Jego niezwykłość to długa tradycja w wyśpiewywaniu treści maryjnych oraz duże zainteresowanie wśród okolicznych zespołów śpiewaczych.  To właśnie ta tradycja i duże zainteresowanie  sprawiły, że w tym roku polana była pełna ludzi, a w momencie ogłaszania wyników dało się odczuć i zauważyć wyraźne napięcie. Czyżby Festiwal ten był najważniejszy w regionie?

 XXIII Festiwal Pieśni Maryjnych w Górecku -Dąbrowie w tym roku przygarnął 31 zespołów śpiewaczych (przy ograniczonej ilości miejsc ), które miały do wykonania jedną pieśń maryjną i jedną patriotyczną. Nasze „Kwiaty Roztocza” po solidnych przygotowaniach w „Świetlicy nad źródełkiem”, miały przyjemność wystąpić w tej pięknej scenerii obok innych zespołów. Owa przyjemność przerodziła się w zaskoczenie i wielką radość w momencie ogłaszania wyników… Tak to my!!! „Kwiaty Roztocza” na drugim miejscu, nasze srebro, nasz srebrny różaniec!  Kapelusze do góry!  Radości i uścisków było wiele. Warto  czasem  poczuć  smak  zwycięstwa, to dodaje skrzydeł!

                                                                                - Marian Mandziuk

Dodatkowe informacje