Póki Polska żyje w nas

 Póki Polska żyje w nas

 XVII Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu, dostarczył wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a to z racji możliwości nie tylko zaprezentowania szerokiej publiczności pieśni ludowych w naszym wykonaniu, ale przede wszystkim wysłuchanie i podziwianie innych zespołów.

W tym roku zaprezentowaliśmy dwie piosenki: pierwszą piosenkę do znanej melodii z autorskim tekstem Mariana Mandziuka pt.: „Ballada o butach” i piosenkę patriotyczną „Póki Polska żyje w nas”. Jury pozytywnie oceniło naszą prezentację i z wielką przyjemnością odebraliśmy nagrodę - III miejsce w kategorii Piosenka o Roztoczu.

W cieniu estrady zawsze nasuwa się filozoficzne pytanie - Dlaczego śpiewanie sprawia, że pomimo utraty znacznej energii podczas występu później zyskujemy ją wielokrotnie? Co takiego w sobie ma potęga śpiewania i muzykowania, że stajemy się bardziej energiczni, radośniejsi i śmiało mogę powiedzieć, że czujemy się młodsi duchem i ciałem. Tak to widzę patrząc na członków zespołu „Kwiaty Roztocza”. Dlatego gorąco zachęcam innych, aby nie zakopywali swoich talentów, ale rozwijali je śpiewając, grając i tańcząc w zespołach kultywujących kulturę rodzimą. Pielęgnowanie tradycji ludowych, przekazywanie z pokolenia na pokolenia, przynosi nam wiele satysfakcji i daje nam wiarę, że „Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie”.

                                                                                                                                                                                 -  Bogusława Mandziuk

 

Dodatkowe informacje