Kolęda 2018

 

                 Kolęda, kolęda, kolęda 2018

W ostatnią sobotę, podczas świąt juliańskich,  6 stycznia 2018 roku, w naszym gminnym pałacu kultury odbyło się wielkie kolędowanie. Kolędował kto chciał i jak chciał - pełen przegląd gminy. Kolędowały niemowlaki, dzieci, młodzież, kolędowali amatorzy i zawodowcy.

Leciały różne teksty, czasem skłaniające do myślenia, czasem do zadumy. Nad wszystkim panowała Dyrektor Asia wsparta konferansjerką Wójta Gminy. I chociaż uroczystość ta trwała aż sześć godzin, to czas ten przeminął o wiele szybciej, co niewątpliwie spowodowane było pięknem wielu polskich kolęd i uczuciowym zaangażowaniem w ich wykonanie, szczególnie ze strony ludowych zespołów śpiewaczych, które w pełnej liczbie ośmiu pojawiły się na naszej gminnej estradzie.

Dla „Kwiatów Roztocza” występ ten był szczególny z kilku powodów. Wprawdzie jeszcze bez butów, bluzek i serdaków, ale można powiedzieć, że wystąpiliśmy już w typowych regionalnych,  strojach ludowych, co miało wpływ na nasze dobre samopoczucie i ogólny wyraz artystyczny naszego występu. Po raz pierwszy też do występu przygotowywaliśmy się w prawie studyjnych warunkach - z powodu braku dostępu do naszej zimnej „Świetlicy nad źródełkiem” (z powodu remontu), ćwiczyliśmy w domu prywatnym - gdyby nie dobre serce Pani Ani Margol, u której mogliśmy odbywać nasze próby to nasz występ dla dobra społecznego, mógł  być zagrożony.

Zaśpiewaliśmy dwie kolędy: „Pastorałkę od serca do ucha” i „Bóg się narodził”, w których staraliśmy się wejść na wyżyny naszego amatorstwa. Wystarczającą nagrodą za nasz wysiłek były zadowolone twarze widzów i gratulacje od zaprzyjaźnionej braci śpiewaczej.

                                                                           - Marian Mandziuk

Kwiaty Roztocza na scenie:

Dodatkowe informacje