Zapachniało wiosną

            Zapachniało WIOSNĄ !

Do kalendarzowej wiosny jeszcze kilka dni, a  u nas w Łosińcu powiało już wiosną. Jak co roku  Stowarzyszenie – Dobre Sąsiedztwo zorganizowało wiosenne warsztaty wielkanocne.

 Tym razem myślą przewodnią było opanowanie nowej techniki zdobienia pisanek - decoupage. W tym celu zaprosiliśmy ekspertkę w tej dziedzinie panią Justynę Robak, która pokazała nam  jak zacząć  przygodę z nowym hobby?

 Decoupage to technika ozdabiania odpowiednio przygotowanej powierzchni jajka wzorami z serwetek z ciekawymi motywami. Nie może zabraknąć również  specjalnych produktów: kleju do decoupage’u, lakieru do drewna, farby akrylowej w jasnym kolorze oraz płaskich pędzelków z syntetycznego włosia. Ta bardzo uniwersalna technika, pozwala na ozdabianie produktów wykonanych z różnego tworzywa – drewna, szkła, metalu, ceramiki czy tkanin. My postanowiliśmy wykorzystać tą technikę do ozdobienia pisanek. W sobotę 16 marca odbyło się takie szkolenie w Łosińcu. Efekty wspólnej pracy są niezwykle satysfakcjonujące. Jesteśmy  wdzięczni pani Justynce, która w niezwykle profesjonalny sposób pokazała, jak krok po kroku samemu wyczarować prześliczne pisanki. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele trzech pokoleń. Było to pierwsze spotkanie z cyklu wiosennych warsztatów. W następną sobotę będziemy wykonywać świąteczne stroiki. Wspólne rozwijanie pasji nie tylko integruje społeczność lokalną, ale przede wszystkim rozwija nas i wzmacnia poczucie własnej wartości. Tak naprawdę - to każdy może spróbować swoich sił  i przygotować dla siebie oryginalną pisankę. Jak wyszło? Zobaczcie na zdjęciach, które mimo zaabsorbowania nową umiejętnością udało mi się wykonać.

                                                                                 -  Bogusława Mandziuk

Dodatkowe informacje