IV Spotkanie Opłatkowe 2017

   A  kiedy Wigilii przyszedł czas, zakolędował  każdy z nas!

Gdzie dwóch ludzi spotyka się, aby zrobić coś dobrego dla trzeciego, tam wyzwala się bardzo pozytywna energia, będąca z jednej strony eliksirem na rozwój naszej duchowości, a z drugiej strony siłą zdolną przenosić góry. Im więcej ludzi potrafi zaangażować się w takie działanie tym bardziej przeżycia takie są silniejsze i efekty osiągane bardziej dobitne.

Tegoroczny duch dzielenia się opłatkiem, który po raz czwarty powstał w kręgu Stowarzyszenia – Dobre Sąsiedztwo skupił ok. 80 osób z najbliższej okolicy, osób, które przy kolędzie chciały sobie nawzajem dobrze życzyć, wspólnie zasiadając do pośnikowej kolacji.  Jak obyczaj każe, tak i w tym roku nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, przygotowanych przez nasze gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Łosiniec I i Łosiniec II oraz Stowarzyszenia – Dobre Sąsiedztwo. 

Pięknie udekorowana świetlica w Łosińcu gościła seniorów z Gminy Susiec, przedstawicieli władz samorządowych: Sekretarza Urzędu Gminy Susiec - Pana Tadeusza Suskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Susiec - Pana Leszka Ważnego,  Dyrektora GOK w Suścu – Panią Joannę Kowalczuk, oraz  zespoły  „Grabowiczanki” i  „Kwiaty Roztocza”, które swoimi występami uatrakcyjniły spotkanie opłatkowe. Dzięki Pani Joannie Kowalczyk zespół „Kwiaty Roztocza” po raz pierwszy zaprezentował się w nowych regionalnych strojach.

 Do stołu wigilijnego zasiedli z nami także członkowie zespołu wokalno – tanecznego „Tamburino”, którzy nie tylko wyśpiewali i zagrali kolędy, ale również zatańczyli dla zaproszonych gości. Dla zespołu przygrywał i śpiewał kolędy miejscowy bard - Marek Maciejko, jak zawsze niezawodny. Do wszystkich zaproszonych gości przyszedł Mikołaj ze słodkim prezentem. Przez moment poczuliśmy się jak dzieci czekające na upragnionego gościa.

 Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem i uroczystej wieczerzy wigilijnej, nadszedł czas na wspomnienia uczestników spotkania opłatkowego dotyczące tradycji związanych z wigilią, które wszystkim przybliżył Marian Mandziuk.  Uatrakcyjnieniem tego spotkania była prezentacja multimedialna z wcześniejszych spotkań opłatkowych, przygotowana przez Edytę Wdowiak. Momentem uroczystym i wzruszającym były życzenia i odśpiewanie 100 lat dla zespołu „Kwiaty Roztocza” z okazji drugiej rocznicy powstania zespołu.  Nasz „dobry duch” - Edytka Wdowiak pamiętała o tym jubileuszu i przygotowała na tą okazję specjalny pamiątkowy dyplom. Wzruszeni i zaskoczeni podziękowaliśmy naszej wolontariuszce.

Całe przedsięwzięcie udało się dzięki wsparciu finansowemu ludzi dobrej woli, a byli nimi w tym roku Pan Nadleśniczy Leszek Dmitroca, Pan Waldemar Zderkiewicz, Pan Piotr Świć, Pan Adam Kulas , Pan Adam Bondyra, oraz Urząd Gminy w Suścu.

Ten świąteczny dzień zakończył się dla nas późno w nocy, pomimo zmęczenia – nikt nie śpieszył się do domu! Radość ze wspólnego wysiłku, pokonania różnych przeszkód, satysfakcja z wykonania pracy dla innych, były przeżyciem, które podniosło nam adrenalinę i udanie wkomponowało się w przedświąteczny nastrój.

                                                                         (:apm )

 

                                                 Foto: Edyta Wdowiak

 

 

Dodatkowe informacje