W każdym chłopie jest odrobina dziecka…

Do takiego wniosku doszli organizatorzy  „Warsztatów świątecznych” w świetlicy nad źródełkiem w Łosińcu, gdzie dwa dorodne chłopy zamiast parlamentować pod najbliższym sklepem, robiło papierowe gwiazdeczki na wspólną choinkę.

 

Taki „cud” utrzymuje nas w przekonaniu, że Stowarzyszenie - Dobre Sąsiedztwo potrafi dokonywać nie tylko pożytecznych, ale i przełomowych zmian w naszej wiejskiej rzeczywistości.

W piątek 11 grudnia towarzystwo w liczbie 16 osób rodzaju męskiego i żeńskiego, różnorodności wiekowej od lat 4 do 65 lat, rozsiadło się przy nowiutkich stołach, aby wspólnie wykonać świąteczne ozdoby.  Przy wesołej pogwarce i pilnej pracy popołudnie przeminęło jak sen motyla, ale było warto! Klasa, krasa i ilość wykonanych dzieł zdumiałyby nie jednego fachowca. Zaskoczonych i niedowiarków zapraszamy do obejrzenia fotografii na stronie stowarzyszenia (www.dobresosiedztwo.pl.) W ciągu jednego dnia nasze panie stworzyły aż dziesięciu aniołów! To chyba nowy rekord Guinnessa i nadzieja, że świat będzie lepszy!

Marian Mandziuk

Tak powstawały stroiki:

Dodatkowe informacje