Oni znaleźli dla nich czas …

Oni znaleźli dla nich czas …

Niejeden człowiek wrażliwy na potrzeby drugiego, słabszego z racji wieku czy innych powodów, zastanawia się czasem, co można by zrobić, aby dać chwilę radości bliźniemu, a może i świat uczynić odrobinę lepszym? I chyba najbardziej popularną receptą na takie bolączki jest sugestia umysłu, aby coś dać, a może coś kupić? Ubrać? Nakarmić?

 

Takie myślenie często rozmija się z oczekiwaniami potrzebujących. Jedna z seniorek wychodząca z sali po „Sąsiedzkim Spotkaniu Opłatkowym” zorganizowanym  w Łosińcu przez Stowarzyszenie - Dobre Sąsiedztwo, powiedziała cicho do swojej sąsiadki: „Wiesz, to już nie chodzi o te ciasteczka, tylko o pamięć, o tę  pamięć…”.

 ILE LUDZI ZAPOMNIANYCH PRZEZ ŚWIAT, A CZASEM NAWET PRZEZ SWOICH BLISKICH ŻYJE WŚRÓD NAS, MIMO ISTNIENIA WIELU INSTYTUCJI MAJĄCYCH NA SZTANDARACH WYPISANE HASŁA CZYNIENIA DOBRA DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA?  LUDZIE CI POZOSTAJĄ CZĘSTO ZAPOMINANI !

Może to dla niejednego niezrozumiałe, ale prawda ta jest rozumiana i spełniana w naszym stowarzyszeniu. Zebraliśmy wszelkie swoje siły, czas, energię, pomoc przyjaciół i sponsorów ze strony Starostwa Tomaszów Lubelski, Urzędu Gminy Susiec, Nadleśnictwa Tomaszów, pracowników Kopalni Surowców Mineralnych w Zawadkach, sklepu „Papierek”,  piekarni „Sakbaj” z Tomaszowa, Firmy Produkcyjno - Handlowej „Drewmar” z Suśca, aby przypomnieć potrzebującym kontaktu z drugim człowiekiem, że o nich nie tylko pamiętamy, ale pragniemy również dać im odrobinę radości życia. Na ile ten cel został osiągnięty mogą powiedzieć tylko zaproszeni goście, tzn. seniorzy i osoby samotne z Łosińca, Wólki Łosinieckiej, Maził, Kunek, Grabowicy i Nowin, najważniejsi adresaci naszej uroczystości.

            W świątecznej atmosferze, przy choince i świeczkach, nasi mili goście mieli możliwość obejrzenia „Jasełek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu, wysłuchaniu koncertu kolęd w wykonaniu zespołu śpiewaczego: „Grabowiczanki” i rodzimego zespołu muzycznego: „Kwazar”.

            Finałem spotkania była degustacja postnych potraw, przygotowanych własnoręcznie przez członkinie Stowarzyszenia oraz  opłatek w sali pełnej ludzi, wspólnie przeżywających świąteczne spotkanie. Doniosłość i znaczenie naszej inicjatywy została doceniona przez Wójta Gminy Susiec - pana Zbigniewa Naklickiego, Radio Lublin, dwutygodnik samorządowy „Rewizje Tomaszowskie”, Lokalną Grupę Działania - Roztocze Tomaszowskie, które objęły patronatem nasze „Sąsiedzkie Spotkanie Opłatkowe” oraz przez dostojnych gości w osobach: Starosty Tomaszowskiego - Pana Jana Kowalczyka, Przewodniczącego Rady Powiatu - Pana Tadeusza Suskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Susiec - Pana Leszka Ważnego, Prezesa LGD - Roztocze Tomaszowskie - Pani Ewy Piwko-Witkowskiej oraz kierownika Kopalni Surowców Mineralnych w Zawadkach - Pana Dariusza Kijko.

            Uroczystość zgodnie z oczekiwaniami organizatorów, a mamy nadzieję, że również i gości, przebiegła zgodnie ze scenariuszem. Nawet awaria oświetlenia nastąpiła w najwłaściwszym momencie. Serdeczna atmosfera powstała podczas spotkania pozwala myśleć, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników, a jeszcze dłużej w sercach zaproszonych gości.

MM

Dodatkowe informacje