Możesz pomóc Łukaszowi

Pierwszy Charytatywny Koncert

w Gminie Susiec

Jak powiedział znajomy -  „Pomaganie innym nie przynosi  brzęczącego zysku, ale warto”. Prawda ta jest nadrzędną wartością w kręgu „Stowarzyszenia – Dobre Sąsiedztwo”, które w  niedzielę 18 czerwca wspólnie z GOK w Suścu zorganizowało Koncert Charytatywny na potrzeby Łukasza z Łosińca.

 

Nie spotkaliśmy się z przypadkiem, aby ktoś odmówił nam pomocy, a niektórzy udzielili jej z wielkim zaangażowaniem, a nawet poświęceniem. Oczywiście otrzymaliśmy wsparcie finansowe i niezbędną  pomoc od Wójta Gminy Susiec i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu;  bez wsparcia tych instytucji organizacja tego koncertu  byłaby trudniejsza. Okazało się, że mamy w naszej gminie wielu wartościowych ludzi, dla których idea pomocy drugiemu człowiekowi jest wystarczającą mobilizacją, aby wyjść z domu w niedzielne popołudnie.

Lista osób, którym pragniemy podziękować jest długa i ten fakt nas bardzo cieszy. Wśród zaangażowanych w pomoc  znalazły się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Łosińca I i II, z Nowin, z Rybnicy ze Spółdzielni  Socjalnej Arka, strażacy z OSP w Łosińcu I i II, dzieci i  młodzież z gminy Susiec, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy, zespół „ Kwazar”, zespół „ Tamburino”, zespół „Kwiaty Roztocza”, Szkoła Casio, nauczyciele z naszych szkół, wolontariusze i przede wszystkim „Fundacja  Parasol Roztocza”, która objęła patronatem zbiórkę pieniędzy i konkurs plastyczny „Warto pomagać”, fundując też wspaniałe nagrody. Temu wydarzeniu patronowało Polskie Radio Lublin i Tomaszowski Portal Informacyjny. Szczególne podziękowania należą się tancerzom z „Tamburino”, którzy koniecznie chcieli zdążyć na ten koncert przybywając z innej sceny; pokazali, że mimo zmęczenia i „braku butów” można rozgrzać scenę do czerwoności. 

Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Zebrano znaczną sumę na rehabilitację Łukasza, który był na koncercie i nie ukrywał naturalnej radości  z faktu, że obce osoby chcą mu pomagać. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że nasze społeczeństwo zdało egzamin z empatii, a członkowie naszego stowarzyszenia zapowiadają następną akcję charytatywną. Serdecznie, w imieniu Stowarzyszenia - Dobre Sąsiedztwo oraz Łukasza, dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się powodzenia tego przedsięwzięcia.

                                                                                       Bogusława Mandziuk

Koncert dla Łukasza w obiektywie:

Dodatkowe informacje